Person Icon (1)

Personale på Mariagerfjord
Gymnasium

Ledelse

Web CML

Christian Møller Larsen (cml)

Uddannelsesleder, International koordinator, Historie og Samfundsfag

Tlf.: 25 80 78 65
HHH (1)

Hans Henrik Bøg Holme (hhh)

Uddannelsesleder, Pædagogisk IT-vejleder, Kemi, Matematik og Teknologi

Tlf.: 21 13 73 55
Mhj

Malene Holt Johansen (mhj)

Uddannelsesleder, Engelsk og Oldtidskunstskab

Tlf.: 28 72 55 88
Mma

Michael Madsen (mma)

Vicerektor, Biologi og Idræt

Tlf.: 28 72 11 87
P1

Søren Urup (soeu)

Rektor, Historie og Samfundsfag

Tlf.: 28 72 32 88

Undervisere

And

Andreas Hauervig (and)

Fysik, Matematik, Filosofi og Teknologi

Tlf.: 42 77 93 60
Web DSC 8658

Ane Thaarup Isaksen (ais)

Engelsk

Tlf.: 22 80 17 64
Amd (1)

Anna-Kathrine Mølgaard Dybtved (amd)

Spansk og Billedkunst

Akm

Anne-Kirsten Mose (akm)

Kemi, Matematik og Science-koordinator

Tlf.: 23 48 45 67
Asp

Annette Petersen (asp)

Matematik og Fysik

Tlf.: 98 52 27 84
Avr

Annika Voss Rasmussen (avr)

Dansk og Tysk

Tlf.: 61 60 33 12
BJE

Bo Jensen (bje)

Historie, Religion, Dansk, Latin, Pædagogisk IT-vejleder og Tillidsrepræsentant

Tlf.: 31 21 05 91
Bhs

Brian Holm Sørensen (bhs)

Dansk og Engelsk

Tlf.: 22 62 60 20
Brian Moeller Rettig

Brian Møller Rettig (bre)

Samfundsfag og Historie

Tlf.: 21 46 53 54
Bsa

Brian Saugberg (bsa)

Dansk og Historie

Tlf.: 61 65 85 92
Charlotte Thomsen

Charlotte Thomsen (cth)

Udvekslingskoordinator, DSA-vejleder og Italiensk

Tlf.: 26 23 90 93
Christian Nørgaard Bentzen 2023

Christian Bentzen (cbe)

Dansk og Historie

Web CML

Christian Møller Larsen (cml)

Uddannelsesleder, International koordinator, Historie og Samfundsfag

Tlf.: 25 80 78 65
CNN

Christian Nørgaard Nielsen (cnn)

Idræt, Samfundsfag og International koordinator

Tlf.: 61 71 23 72
CKN

Christina Kjær Nielsen (ckn)

Dansk, Psykologi og Læsevejleder

Tlf.: 50 90 07 21
Coc

Christoffer Østergaard Carstens (coc)

Historie, Samfundsfag og KS

Tlf.: 24 44 57 13
Ditte Loldrup Nielsen

Ditte Loldrup Nielsen (dln)

Idræt og Religion

Tlf.: 86 96 86 82 / 23 36 51 04
Elisabeth Michaelsen 2023

Elisabeth Herold Michaelsen (ehm)

Naturgeografi

Ema

Elisabeth Madsen (ema)

Biologi, Billedkunst, Dansk og Mediefag

Tlf.: 86 17 50 47 / 40 97 50 47
Eah

Elsebeth Ahlmann (eah)

Historie og Tysk

Tlf.: 26 22 02 67
Eaj

Eskild Josua Aae Jepsen (eaj)

Biologi, Bioteknologi og Kemi

Tlf.: 42 43 04 62
Flemming Hüttel

Flemming Stubkjær Hüttel (fsh)

Historie og Idræt

Tlf.: 25 88 21 20
Hanne Lundt

Hanne Lundø (hlu)

Dansk og Engelsk

Tlf.: 60 13 30 88
HHH (1)

Hans Henrik Bøg Holme (hhh)

Uddannelsesleder, Pædagogisk IT-vejleder, Kemi, Matematik og Teknologi

Tlf.: 21 13 73 55
Hsf

Helle Severinsen Frandsen (hsf)

Religion, Oldtidskundskab og Tillidsrepræsentant suppleant

Tlf.: 86 78 69 73
Huh

Helle Ullmann Hansen (huh)

Biologi og Naturgeografi

Tlf.: 61 33 13 64
Ile

Inge Lise Eriksen (ile)

Engelsk, Fransk og Tysk

Tlf.: 23 36 00 13
JKS

Jesper Kaj Skov (jks)

Fysik, Kemi, Informatik og IT-vejleder

Julie Overgaard Mark

Julie Overgaard Mark (jom)

Engelsk og Idræt

Tlf.: 61 77 17 62
KIT (1)

Karen Inge Taasti (kit)

Bioteknologi, Kemi, Psykologi og Elevvejleder

Tlf.: 28 88 08 55
Karina Borgbjerg Rohde 2023

Karina Borgbjerg Rohde (kbr)

Dansk, Tysk

Tlf.: 20 76 79 93
KCN

Kasper Christensen Nielsen (kcn)

Idræt, Matematik og IT-vejleder

Tlf.: 42 34 18 40
KKE

Katrine Keller (kke)

Matematik og Teknologi

Tlf.: 28 97 92 96
Kkr

Krisakini Krishnathasan (kkr)

Tysk og Psykologi

KPA

Kristian Paaskesen (kpa)

Historie, Dansk, Teknologihistorie, Elevvejleder og Kursusleder

Tlf.: 50 93 30 35 / 28 95 08 55
Lgk

Lisbeth Gad Knudsen (lgk)

Samfundsfag og Matematik

Tlf.: 30 24 25 23
Lise Colding

Lise Colding (lic)

Dansk, Religion og Kursusleder

Tlf.: 21 77 00 82
LDN (1)

Louise Damholt Nielsen (ldn)

Engelsk, Psykologi og Læsevejleder

Tlf.: 60 15 49 93
Luna Bech Eilrich Rasmussen 2023

Luna Bech Eilrich Rasmussen (lbr)

Engelsk, Fransk

Tlf.: 60 95 99 94
Mab

Mads Hvam Bjerregaard (mab)

Samfundsfag og Historie

Mhj

Malene Holt Johansen (mhj)

Uddannelsesleder, Engelsk og Oldtidskunstskab

Tlf.: 28 72 55 88
Marie Thøis Madsen 2023

Marie Thøis Madsen (mtm)

Musik, Spansk

Tlf.: 24 24 11 35
Map

Mathias Mondrup Pedersen (map)

Biologi og Idræt

Tlf.: 28 57 59 71
Mec

Merete Christensen (mec)

Latin, Billedkunst, Design, Oldtidskundskab og Dansk

Mma

Michael Madsen (mma)

Vicerektor, Biologi og Idræt

Tlf.: 28 72 11 87
Mikkel Ahrenfeldt 2023

Mikkel Ahrenfeldt (mah)

Biologi, Idræt

Morten Winther Jensen

Morten Winther Jensen (mwj)

Samfundsfag, Idræt og Erhvervsøkonomi

Tlf.: 61 69 90 68
Nhs

Nick Holmen Sander (nhs)

Tysk og Psykologi

Nicolai Nielsen 2023

Nicolai Aarup Nielsen (nan)

Matematik og Fysik

Tlf.: 50 50 91 31
Web DSC 8689

Ninette Lundquist Christensen (nlc)

Fransk

Tlf.: 29 82 10 37
Pbj

Pernille Bærentsen Justesen (pbj)

Idræt og Biologi

Tlf.: 28 90 82 48
Peter Troelsgaard Thorsen

Peter Troelsgaard Thorsen (ptt)

Fysik, Matematik, Fysik/Kemi og Teknikfag

Tlf.: 20 61 06 37
Sara Margrethe Christensen 2023

Sara Margrethe Christensen (smc)

Samfundsfag, Psykologi

Sms

Sarah Mortensen Søe (sms)

Dansk og Drama

Tlf.: 28 93 83 37
Signe Maria Nielsen 2023

Signe Maria Nielsen (smn)

Biologi, Bioteknologi

Tlf.: 27 12 96 31
Sha

Simon Hamborg (sha)

Naturgeografi og Idræt

Tlf.: 40 96 36 63
Sdd

Sylvester Dvinge Ditlevsen (sdd)

Engelsk og Tysk

Tlf.: 51 88 65 96
Soej

Søren Søndergaard Jørgensen (soej)

Engelsk og Samfundsfag

Tlf.: 23 73 97 12
P1

Søren Urup (soeu)

Rektor, Historie og Samfundsfag

Tlf.: 28 72 32 88
TJP (1)

Thomas James Pheasant (tjp)

Engelsk, Historie og Pædagogisk IT-vejleder

Tlf.: 50 49 21 46
Thorsten Jørgensen

Thorsten Høgh Jørgensen (thj)

Fysik og Matematik

Tlf.: 98 52 42 45 / 22 92 20 17
TAN

Tina Andersen (tan)

Biologi, Samfundsfag og Elevvejleder

Tlf.: 27 26 08 55
Tsj

Tommy Steindorff Jacobsen (tsj)

Fysik og Matematik

Tlf.: 86 42 35 80 / 25 76 75 56
Tkr

Trine Kronborg (tkr)

Engelsk og Musik

Tlf.: 50 70 57 65

Administration

Charlotte Boye Thuesen

Charlotte Boye Thuesen (cbt)

Studiesekretær

Tlf.: 25 80 78 62
Gaj

Githa Ankerstjerne (gaj)

Regnskabschef

Tlf.: 25 80 78 63
WEB DSC 7355

Lisbeth Bejlegaard Wulff (lbw)

Adm. medarbejder

Tlf.: 25 80 78 57
Mdj

Maria Damgaard Johnsen (mdj)

Studiesekretær

Tlf.: 25 80 78 61
Skj

Sara Keller Jensen (skj)

Adm. regnskabsassistent

Tlf.: 25 80 78 60

Vejledning og støtte

Ada Kristel Villadsen 2023

Ada Kristel Villadsen (akv)

SPS-lærer

BJE

Bo Jensen (bje)

Historie, Religion, Dansk, Latin, Pædagogisk IT-vejleder og Tillidsrepræsentant

Tlf.: 31 21 05 91
Caroline Amalie Redder Andersen

Caroline Amalie Redder Andersen (caa)

SPS-lærer

Cbp

Charlotte Bilici Petersen (cbp)

Socialpædagog

Tlf.: 22 29 23 60
CKN

Christina Kjær Nielsen (ckn)

Dansk, Psykologi og Læsevejleder

Tlf.: 50 90 07 21
HHH (1)

Hans Henrik Bøg Holme (hhh)

Uddannelsesleder, Pædagogisk IT-vejleder, Kemi, Matematik og Teknologi

Tlf.: 21 13 73 55
P1160003

Ida Friche Bjerre (ibj)

SPS-lærer

Ida Helene Mygind Krogh

Ida Helene Mygind Krogh (imk)

SPS-lærer

KIT (1)

Karen Inge Taasti (kit)

Bioteknologi, Kemi, Psykologi og Elevvejleder

Tlf.: 28 88 08 55
KCN

Kasper Christensen Nielsen (kcn)

Idræt, Matematik og IT-vejleder

Tlf.: 42 34 18 40
P1240005

Katja Kruse Jakobsen (kja)

SPS-lærer

Klara Øskov Ovesen 2023

Klara Øskov Olesen (kol)

SPS-lærer

KPA

Kristian Paaskesen (kpa)

Historie, Dansk, Teknologihistorie, Elevvejleder og Kursusleder

Tlf.: 50 93 30 35 / 28 95 08 55
Kristoffer Holt Johansen 2023

Kristoffer Holt Johansen (khj)

SPS-lærer

Laila Fauerskov Haubro

Laila Fauerskov Duch (lfd)

Aut. psykolog ved Himmerlandsgymnasiernes psykologordning

Tlf.: 61 46 81 55
LDN (1)

Louise Damholt Nielsen (ldn)

Engelsk, Psykologi og Læsevejleder

Tlf.: 60 15 49 93
PTH

Peter Thomsen (pth)

Socialpædagog

Tlf.: 25 80 78 55
Sisse Bech Frost 2023

Sisse Bech Frost (sbf)

SPS-lærer

TJP (1)

Thomas James Pheasant (tjp)

Engelsk, Historie og Pædagogisk IT-vejleder

Tlf.: 50 49 21 46
TAN

Tina Andersen (tan)

Biologi, Samfundsfag og Elevvejleder

Tlf.: 27 26 08 55

Øvrigt personale

Jesper H. 2023

Jesper Daubjerg Hansen (jdh)

Pedel

Tlf.: 29 24 84 67
Web DSC 7356

Leif Nielsen

Pedelmedhjælper

Mbp

Mette Brandt-Petersen (mbp)

Kommunikationsansvarlig

Tlf.: 26 78 66 55
Pnj

Preben Nyrup Jensen (pnj)

Ledende pedel

Tlf.: 29 24 84 69